S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Araç onarım sırasında kullanılan parça ve işçilikten doğan bir ödemedir. Güncel yetkili servisteki orijinal parça ile kullanılan yan sanayi parça bedeli arasındaki farktır.

Evet alabilirsiniz. Kasım 2020 tarihinde değişen kanun sayesinde ticari olmayan tüm araçlarda eğer ikame araç temin edilmediyse kazadaki kusurlu tarafın ruhsat sahibi ve sürücüsünden talep edilen bir ödemedir.

Başvuru sonucunda alacağınız net ödemeyi söylemek doğru olmaz. Haklı bulunduğunuz kaza sonrasında kanunen sigorta şirketlerinden hakkınız olan tazminat ödemesini almanız için yardımcı olmaktayız.

Ortalama dava süreci 5-6 ay sürmektedir. Hakem heyeti dosyayı bağımsız bilir kişi ataması yaparak rapor talep etmektedir. Bilir kişi raporunuzda en az 4 ay içinde çıkmaktadır. Bu yüzden toplam 5-6 ay içinde sonuçlanmış oluyor.

Ortalama bir dosyanın sonuçlanma süreci (tüm işlemler dahil) 6-8 aydır.

Sigorta tahkim komisyonuna başvuru yapılarak bilir kişi raporu talep ediyoruz. Bağımsız bilir kişi raporunda onaylanan bir tutar var ise sigorta şirketi bunu ödemekle yükümlü oluyor.

Hayır sigorta şirketinin yapmış olduğu ödeme tutarını hiçbir şekilde ruhsat sahibi ya da sürücüden talep etme hakkı yoktur.

Kusurlu aracın sigorta şirketinden talep edilmektedir.

Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilerimiz mevcuttur.

Değer Kaybı
Maddi Hasar
Kazanç Kaybı
Pert Farkı

  GROUPSAR olarak, alanında yetkin ve uzman kadromuzla Türkiye genelinde sigorta hukukunun her aşamasında müşterilerimize hizmet veren bir uzman hukuk – danışmanlık firmasıyız.
  Sektörde kısa zaman içerisinde 50.000 yaklaşan sigorta ve tazminat dosyasını, 28’i tam zamanlı Uzman Sigorta Avukatı olmak üzere 150 kişilik sigorta ve tahkim uzmanı, sigorta hukukçusu, eksper, hasar uzmanı ve danışman ekibimizle müşterilerimizin lehine neticelendirdik ve neticelendirmeye devam ediyoruz.

  ADDRESS

  Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi, Ecza Sokağı No:6 Şişli / İstanbul

  TELEFON

  0212 325 51 47

  EPOSTA

  info@groupsar.com